Strony internetowe


Aby przejść do wybranej strony, naciśnij jej logo.


Coursera - Take the world's best courses online.

Język angielski.

Z Courserą współpracują profesorowie z najlepszych uniwersytetów na świecie, często eksperci w swoich dziedzinach. Zamiast płacić kilkadziesiąt tysięcy dolarów za semestr zajęć, np. w Stanach Zjednoczonych, możesz skorzystać z darmowych kursów. Programowanie, mechanika kwantowa, literatura, historia, matematyka, kryptografia i wiele, wiele innych.


Duolingo - Angielski, hiszpański i inne języki za darmo.

Język polski/Język angielski.

Nauka języka angielskiego przy pomocy metod grywalizacji (gamifikacji). W wersji polskiej można uczyć się tylko języka angielskiego, jeśli znasz angielski, możesz uczyć się 27 innych języków (w tym walijskiego, wietnamskiego, hebrajskiego, esperanto i innych).


Geocaching - dołącz do największego na świecie polowania na skarby.

Gra terenowa, która swoim zasięgiem obejmuje cały świat. W różnych zakątkach naszej planty są ukryte skrzynki i zadaniem Keszera jest je znaleźć. Możecie spotkać je w każdym państwie świata (oprócz Korei Północnej), a nawet na Antarktydzie, szczycie Himalajów i oczywiście w Żorach. Tylko skrzynki podbierajcie tak, żeby Mugole nie wiedzieli, co robicie!


Habitica - Your Life the Role Playing Game.

Aplikacja do zarządzania zadaniami (dostępna również na telefon). Wykorzystuje grywalizację (gamifikację), zmieniając Twoje życie w grę. Wpisujesz, jakie zadanie musisz wykonać (np. zadanie domowe, nauka na sprawdzian, obowiązki domowe), za każde wykonaną czynność otrzymujesz punkty, a Twoja postać może uzyskać następny poziom.

Poprzez zabawę, możesz zapanować nad swoimi codziennymi obowiązkami, a także wyrobić sobie nowe, pozytywne nawyki.


Khan Academy - darmowe kursy online, lekcje i praktyka.

Język polski oraz język angielski.

Nie zapomnij nigdy tego - możesz nauczyć się wszystkiego! Za darmo. Dla wszystkich. Na zawsze.

Kursy online, najczęściej w postaci filmików edukacyjnych, w których przekazuje się wiedzę w przystępny sposób. Od najprostszych zagadnień matematycznych do równań różniczkowych. Możesz nauczyć się także programowania albo wysłać wykładów o historii, sztuce, biologii, chemii i wielu innych!


Lubimy czytać - książki, recenzje oraz wirtualna biblioteka.

Nie pamiętasz czy przeczytałeś jakąś książkę! Dodaj ją do swojej wirtualnej biblioteki i już nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać. Może nie wiesz, jaką książkę przeczytać? Dodaj książki do swojej biblioteczki, oceń jej, a na tej podstawie portal poleci Ci inne tytuły, które najprawdopodobniej Ci się spodobają!


Memrise - nauka, która jest przyjemnością

Strona zawiera ponad 300 000 różnego rodzaju kursów. Jest najlepsza do nauki języków, ale znajdziesz tutaj również kursy dotyczące historii, matematyki, geografii, a nawet programowania. Metoda jest bardzo prosta: w każdym elemencie nauki poznajesz 5 nowych słów, o które następnie jesteś tyle razy pytany, że w końcu je zapamiętasz. Nauka jest najefektywniejsza, jeśli każdego dnia poznajemy nowe słowa i powtarzamy te, których już się nauczyliśmy.


MIT OpenCourseWare - free online course materials.

Język angielski.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) jest jedną z najlepszych uczelni na świecie, której czesne wynosi 40 000 dolarów. Dzięki tej stronie możecie brać udział w kursach tworzonych lub prowadzonych przez pracowników MIT. Tematyka kursów: biznes, energia, inżynieria, sztuka, medycyna, humanistyka (historia, lingwistyka), matematyka, społeczeństwo, edukacja, nauki społeczne. Udostępniają również filmiki na swoim kanale Youtube.


MOOC list - A complete list of Massive Open Online Courses

Różne języki.

Wyszukiwarka darmowych, internetowych kursów naukowych. Dostępne są kursy w różnych językach, najczęściej jednak dominuje język angielski.


Postcrossing - postcards connecting the world.

Język angielski.

Chcesz dostawać kartki z każdego zakątka świata? Wyślij kartkę z Polski, a w zamian ktoś na świecie wyśle Tobie. Na stronę należy zalogować się i podać swój prawdziwy adres (nie jest on widoczny dla wszystkich, jedynie dla osób, które Was wylosują, aby wysłać Wam kartkę).

Jednocześnie możesz poćwiczyć język angielski!


Today I found Out - nakarm swój mózg

Język angielski.

Za powstaniem stoi idea, że dobrze jest się nauczyć czegoś każdego dnia. Strona zawiera informacje na wiele różnorodnych tematów: historii, języka, nauki, mitów naukowych.